EN SVALE GJØR INGEN SOMMER…..

 

Dette bildet er fra gårsdagen. Reddes det som reddes kan….:)

I dag tidlig var det også slik. Da jeg endelig hadde kommet inn døren fra nattevakt, og hadde lyst til å “stupe i seng , oppdaget jeg at jeg hadde glemt mobilen på jobb. Her var bare å kjøre tilbake og hente…..

En svale gjør ingen sommer make og heller ikke en fin dag….

En annen måte å si det på: En dag eller kort tid av lykke, gjør ikke en person helt fornøyd.

En annen betydning kan være: Det er ikke nok med ett forsøk for å få til endring.

(ord trykkene er funnet på nettet)

Svalebildene er lånt. Jeg har ingen bilder av svaler, men de er nydelige. Jeg husker de best fra barndommens somre i Nordfjord. Der var det et bygg omringet av svalereir, og jeg var veldig facinert.

Nå sitter jeg her og kan ikke helt bestemme meg for om jeg skal “tørre” å gå ut en tur mellom regnbygene, eller om jeg skal dra meg på trening innendørs. 

kjenner at jeg har behov for å røre på meg…..:)

 

10 kommentarer

    1. Ble fint bilde av blomst i regnvær…selv om jeg vil ha sol og sommer nå…her er det variert vær om dagen :)) Det er mye sant i de utrykka der..men så kan en jo også si at litt er bedre enn ikke noe…. :)) Svaler er såååå fine …håper du har fått trimma litt på en eller annen måte da :)) Ha en fin kveld <3

    2. Nå har altså jeg bestemt,, at når vi ankommer Lofoten til helga.. så blir det sol og sommer.. så det så ;P og blir det ikke det.. så lovte jeg i fjor å blogge badebilde..
      say no more…..

    3. Hva ble det til? Ute eller inne?
      Nei, her har det vært lett motstand mot all bevegelse i dag.
      Svalene er så fine og sommerlig, har en del som flakser rundt på eiendommen min. Men den ene får nok ikke i gang sommeren nei……det handler vel om ikke å gi opp, det må mer til, for oftest alltid.

    4. annebe: Virker som det er variert over hele landet, selv om jeg tør tippe vi her får i meste laget….
      Det er i alle fall lyst og fargerikt ute. Nydelig årstid uansett, så får man ta de soldagene man får…

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg